Náš príbeh – VAN KUSHE

Náš príbeh


Sme malá rodinná firma (mama a syn) zo stredného Slovenska a vyrábame vankúše, ktoré používame aj my sami.

Oblasti zdravých a prírodných vankúšov sa venujeme od roku 2013. Dlho sme ich testovali, vylepšovali a hľadali tie najlepšie kombinácie, až sme vytvorili vankúš, ktorý vám pomôže cítiť sa príjemne a zdravo. 

Ako sme začínali

Začiatok bol jednoduchý. Počas masáží zameraných na problémy s chrbticou som si všimla, že na konci vždy nasleduje zábal a telo sa podkladá špaldovo-pohankovými vankúšikmi. Dala som sa do reči s lekárkou, načítala si množstvo literatúry a pustila sa do výroby. Spojila som tak lekárske vedomosti so skúsenosťami z oblasti módy, keďže som vyštudovala odevnú priemyslovku a lekárka sa medzičasom stala mojou priateľkou.

Za tri roky testovania vankúšov na nás samotných, na našich známych a prvých zákazníkoch sme sa spolu so synom presvedčili, že používanie špaldovo-pohánkových vankúšov reálne pomáha. Pri ich každodennom používaní dokážu uvoľniť chrbticu i krčné stavce a vymasírovať viaceré časti tela. Okrem nich vyrábame aj obkladové vankúše z ľanových a horčičných semien, ktoré pomáhajú pri opuchoch a bolestiach hlavy. Viac o výhodách vankúšov si môžete prečítať tu.

Každý zo sedacích vakov a vankúšov robíme ručne, precízne a s dôrazom na kvalitu. Využívame zdraviu prospešné prírodné materiály a snažíme sa, aby neboli naše výrobky len pohodlné, ale aj zdravé. A aby ste mali z každého nákupu aj dobrý pocit.

Takýto bol náš začiatok a takto budeme pokračovať aj ďalej. S láskou a snahou robiť tie najlepšie vankúše, ktoré pomáhajú.

Gabika & Adam